REKLAMA
Rozmyta, półprzezroczysta i świecąca fasada to jest to, co nadaje niepowtarzalnego stylu tej rezydencji. Fot. 314 architecture studio

Rozmyta, półprzezroczysta i świecąca fasada to jest to, co nadaje niepowtarzalnego stylu tej rezydencji. Fot. 314 architecture studio

Świecący dom z kurtyną na dachu

  • Autor: Radosław Zieniewicz
  • 02 sty 2018 12:00
REKLAMA

Nazwa projektu: h102 "romance contemporaine"

Pracownia: 314 architecture studio  

Lokalizacja: Glifada, Ateny, Grecja 

Zrównoważone budownictwo

„Nowa” rezydencja, o łącznej powierzchni 300 m², zlokalizowana jest na działce o powierzchni 370 m² i j wyróżnia się aż 4 kondygnacjami. Atrium rezydencji zostało wyposażone w przesuwny sufit, który reguluje cyrkulację ciepłego powietrza w całym budynku. Z kolei od zachodniej strony budynku, istniejące wystające elementy, architekci przekształcili w "słoneczne puzzle", które ożywiają tropikalne rośliny.

Nietuzinkowy charakter tej rezydencji został podkreślony przez zakrzywione ryciny, które celowo zostały zaprezentowane jako „odcisk światła i cienia” na nieostrych, półprzezroczystych elewacjach zewnętrznych.

Gruntowna renowacja

Ściany zewnętrzne zostały zdekonstruowane, dzięki czemu "zaproszono" ogród środka rezydencji. Na poziomie tarasu (najwyższej kondygnacji) rozbudowano przestrzeń użytkową domu, tak aby wykorzystać każdy metr kwadratowy uzyskany dzięki wybudowanemu atrium.

Sypialnia zaprojektowana na tym poziomie wyróżnia się otwartym planem przestrzennym oraz wspaniałym, panoramicznym widokiem na pobliskie morze.

Całość, mimo że zachowała otwarty charakter, jest chroniona przed żarem słońcem i zachowuje swoją prywatność, dzięki zastosowaniu przesuwanej metalowej kurtyny. 

Czytaj także: Dom w stylu country, jak malowany


SŁOWA KLUCZOWE


Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!