REKLAMA
Salon łączy się z werandą. Dzięki temu strefa dzienna domu robi ogromne, przestronne wrażenie. Fot. David Ross i Barend Roberts

Salon łączy się z werandą. Dzięki temu strefa dzienna domu robi ogromne, przestronne wrażenie. Fot. David Ross i Barend Roberts

Zobacz jak prezentuje się ten nowoczesny dom

  • Autor: Wojciech Napora
  • 27 cze 2018 10:30

Założeniem architektów było otwarcie niemal każdego pomieszczenia na zewnątrz. Tak by możliwie w jak największym stopniu połączyć wnętrze z ogrodem. Formy ze stali, użytej do stworzenia konstrukcji domu, robią nieprzeciętne wrażenie. Budynek zdecydowanie wyróżnia się na tle innych.

Ważną rolę odgrywa światło. Oświetlenie zamontowane wewnątrz i na zewnątrz domu tworzy ciekawe wzory, które nadają szczególnego klimatu po zachodzie słońca.

Stal, szkło i beton. To te materiały zostały użyte do stworzenia większości elementów domu Kloof Road House. Dzięki wyjątkowym formom i grze świateł zarówno bryła, jak i wnętrza sprawiają trówymiarowe wrażenie.

Projektanci wnętrz z M Square Lifestyle Design postanowili użyć tych samych materiałów co na zewnątrz. Dlatego także w środku dominują stal, szkło i beton. Salon, jadalnia i kuchnia tworzą ogromną otwarta przestrzeń, która rozciąga się aż na werandę.

W Kloof Road House znajdują się cztery sypialnie: dwie dla dzieci i jedna dla gości – usytuowane na parterze oraz jedna główna sypialnia rodziców, na piętrze, z balkonem i pięknym widokiem na okolicę.

Bardzo ważnym elementem projektu była energooszczędność. Zdecydowano się na instalację wodnego ogrzewania podłogowego połączonego z pompą ciepła i kolektorami słonecznymi. System ten umożliwia zarówno ogrzewanie, jak i chłodzenie wnętrz. Instalacja grzewcza zamontowana w betonowych podłogach zwiększa swoją efektywność.

Czytaj także: Piękny, nowoczesny dom do wynajęcia.


SŁOWA KLUCZOWE