REKLAMA
Fot. Yetico

Dlaczego warto stosować grafitowy styropian ocieplając ściany w systemie ETICS?

  • Autor: Wojciech Napora
  • 03 sty 2018 07:45
REKLAMA

Zaostrzenie przepisów ma na celu podniesienie efektywności energetycznej budynków oraz ograniczenie emisji CO2 do atmosfery. Stosowanie popularnej metody ocieplenia ścian ETICS w perspektywie wymogów zawartych w rozporządzeniu, wymusza zastosowanie grubszej warstwy styropianu.

Szare płyty styropianowe są najlepszą odpowiedzą na planowane zmiany formalne. To produkty z dodatkiem grafitu, który nadaje płytom szary kolor ułatwiający ich identyfikację. Jednak najważniejsze jest obniżenie współczynnika przewodzenia ciepła λ w odniesieniu do tradycyjnych styropianów białych.

Czytaj także: Zalety wełny mineralnej. 

Wśród obecnie występujących na rynku grafitowych styropianów na uwagę zasługują płyty z grupy PASSIVE firmy Yetico. Płyty charakteryzują się niskim współczynnikiem lambda - od 0,033 do 0,030 W/(m*K). Produkty te, przy zachowaniu tej samej grubości co płyty standardowe, umożliwiają uzyskanie do 30% lepszej termoizolacji. Oznacza to, że przy niższych grubościach płyty PASSIVE ocieplają dom równie skutecznie jak płyty białe. Efektem zastosowania grafitowych płyt jest zmniejszenie ciężaru całego ocieplenia i obciążenia mechanicznego ściany. Użycie cieńszej warstwy szarego styropianu pozwala wykonać także cieńsze ościeża okienne, dzięki czemu do pomieszczeń dociera więcej światła.

Płyty PASSIVE mogą być wykorzystywane nie tylko w termoizolacji fasad, ale również podłóg, dachów, balkonów czy tarasów.

Michal_Piotrkowski.jpg
Michal_Piotrkowski.jpg

mgr inż. Michał Piotrkowski, doradca techniczny Yetico S.A.


SŁOWA KLUCZOWE


Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!