REKLAMA
Prace malarskie należy rozpocząć od zabezpieczenia miejsc, które mogą ulec zabrudzeniu. Do tego powinniśmy użyć folii malarskich i tektur budowlanych. Te pierwsze dedykowane są do ochrony dużych przedmiotów o nieregularnych kształtach, np. mebli. Fot. Shutterstock

Dobra taśma malarska to gwarancja bezpiecznego malowania

  • Autor: Radosław Zieniewicz
  • 02 sty 2018 21:00
REKLAMA

Prace malarskie należy rozpocząć od zabezpieczenia miejsc, które mogą ulec zabrudzeniu. Do tego powinniśmy użyć folii malarskich i tektur budowlanych. Te pierwsze dedykowane są do ochrony dużych przedmiotów o nieregularnych kształtach, np. mebli.

Te drugie natomiast znakomicie zabezpieczą przed uszkodzeniami parkiety, płytki ceramiczne, panele i inne gładkie podłoża.

Dobra przyczepność

Kolejny etap prac związany z zabezpieczaniem powierzchni to dobór odpowiedniej taśmy malarskiej. Wybierając nisko budżetowe taśmy ryzykujemy uszkodzeniem maskowanych powierzchni. Jeśli trafimy na taśmę o zbyt mocnym kleju to zniszczymy powierzchnie, do której była przyklejona taśma.

Natomiast, jeśli klej okaże się zbyt słaby to bardzo dużo czasu poświęcimy na ciągłe przyklejanie odpadającej taśmy. Sztuką w zrobieniu dobrej taśmy jest dobór odpowiedniej substancji klejącej. Klej ma być na tyle mocny, aby taśma nie spadła, ale też na tyle słaby, aby przy odrywaniu nie uszkodził powierzchni.

Problematyczne oderwanie

Kolejnym czynnikiem wpływającym na efektywność pracy jest kwestia zostawiania kleju. Jeśli taśma, której używamy nie jest odporna na promieniowanie UV możemy być pewni, że substancja klejąca "zejdzie" z nośnika i zostanie na powierzchni, do której była przyklejona. W sytuacji, kiedy malujemy na więcej niż jeden kolor musimy również pamiętać o ryzyku podciekania farby pod krawędź taśmy.

Czytaj także: Samochód na miarę wykonawcy


SŁOWA KLUCZOWE


Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!