REKLAMA
Produkty z wełny skalnej, posiadają bardzo dobre parametry cieplne, są trwałe i sprężyste a ich zastosowanie  poprawia  komfort akustyczny pomieszczeń. Dzięki temu domownicy, zwłaszcza ci zamieszkujący pomieszczenia na poddaszu, mają zagwarantowaną ciszę i spokój, nawet gdy za oknem wieje wiatr, czy pada deszcz lub śnieg. Fot. Rockwool Polska

Produkty z wełny skalnej, posiadają bardzo dobre parametry cieplne, są trwałe i sprężyste a ich zastosowanie poprawia komfort akustyczny pomieszczeń. Dzięki temu domownicy, zwłaszcza ci zamieszkujący pomieszczenia na poddaszu, mają zagwarantowaną ciszę i spokój, nawet gdy za oknem wieje wiatr, czy pada deszcz lub śnieg. Fot. Rockwool Polska

Ekspert podpowiada jakimi parametrami powinien charakteryzować się materiał do ocieplania dachu skośnego

  • Autor: Radosław Zieniewicz
  • 09 maj 2018 12:56 (aktualizacja: 10 maj 2018 10:09)
REKLAMA

Przez dach ucieka z domu najwięcej ciepła – dlatego tak bardzo istotna jest jego odpowiednia izolacja. W Polsce najbardziej popularne są dachy o dwuspadowej konstrukcji, które izolowane są przeważnie wełną skalną w dwóch warstwach – między krokwiami i pod krokwiami. Bardzo ważne jest odpowiednie zaprojektowanie dachu skośnego, dobór właściwego materiału izolacyjnego oraz prawidłowe wykonawstwo.

Taki dach będzie dobrze chronił poddasze zimą przed  mrozem, latem przed falą upałów, a także przed wilgocią oraz hałasem. Dobrze zamontowana izolacja powinna być przede wszystkim szczelna i wykonana z odpowiednio dobranych materiałów.

W przypadku konstrukcji dachowych warto zwrócić uwagę, by izolacja była sprężysta i niepalna. Dlatego ważny jest dobór materiału o dużej gęstości.

Dzięki temu ocieplenie szczelnie wypełnia przestrzenie między krokwiami, niwelując mostki termiczne, a także ochrania drewniane elementy konstrukcyjne przed ewentualnym zagrożeniem pożarowym. Materiały o mniejszej gęstości nie dają już takiej gwarancji trwałości i bezpieczeństwa.

Właśnie to cechuje produkty z wełny skalnej, które posiadają bardzo dobre parametry cieplne, są trwałe i sprężyste a ich zastosowanie  poprawia  komfort akustyczny pomieszczeń. Dzięki temu domownicy, zwłaszcza ci zamieszkujący pomieszczenia na poddaszu, mają zagwarantowaną ciszę i spokój, nawet gdy za oknem wieje wiatr, czy pada deszcz lub śnieg.

Produkty z wełny skalnej są także odporne na wilgoć i paroprzepuszczalne. Dzięki temu nie ma ryzyka powstawania na poddaszu zawilgoceń, które mogą doprowadzić do rozwoju pleśni lub grzybów, ani zagrożenia, że wilgoć wpłynie negatywnie na drewniane elementy konstrukcji dachu.

Czytaj także: Termoizolacja dachu skośnego. Czym docieplać?


SŁOWA KLUCZOWE


Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!