REKLAMA
Ernest Wesołowski, Szef Zespołu Serwisu i Aplikacji marki Domalux Professional opowiada o poszczególnych etapach renowacji podłóg drewnianych - od szlifowania i szpachlowania po lakierowanie. Fot. Domalux

Prawidłowa renowacja drewnianej podłogi

  • Autor: Radosław Zieniewicz
  • 27 cze 2018 07:55
REKLAMA

Szpachlowanie (fugowanie), czyli uzupełnianie szczelin pomiędzy elementami posadzki (klepkami, lamelkami) to istotna czynność poprzedzająca lakierowanie. Powinna być przeprowadzona na całej powierzchni, przy zastosowaniu odpowiedniego środka, zmieszanego z drobnym pyłem wytworzonym podczas wykonywanych prac.

Po wyschnięciu szpachli należy zebrać jej nadmiar, wykonując tzw. szlif wygładzający. Szpachla nie może pozostać na powierzchni posadzki, ponieważ po nałożeniu warstw zabezpieczających będą widoczne plamy i przebarwienia oraz różnica w strukturze drewna. Po odkurzeniu podłogi można przystąpić do aplikacji systemu lakierów, składającego się z lakieru podkładowego i nawierzchniowego.

Te z pozoru proste czynności mogą przysporzyć osobom nieposiadającym fachowej wiedzy wiele problemów podczas ich wykonywania. Prace te wymagają odpowiedniej staranności, doświadczenia w obsłudze urządzeń oraz znajomości technik aplikacji systemów zabezpieczających.

Czytaj także: Najpopularniejsze sposoby zabezpieczania parkietów

 


SŁOWA KLUCZOWE


Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!