REKLAMA
II Forum Dobrego Designu. Grudzień 2014. Fot. Bartosz Jarosz

W biurze jak w domu, w domu jak w biurze. Zapraszamy na Forum Dobrego Designu

  • Autor: Wojciech Napora
  • 02 gru 2015 10:56 (aktualizacja: 02 gru 2015 11:06)
REKLAMA

Przestrzeń pracy coraz częściej projektowana jest jak wnętrza naszych domów – wygodnie i kreatywnie. Czy zatem w przyszłości praca stanie się naszym drugim domem? Z drugiej strony, coraz częściej prace zabieramy do domów – czy w przyszłości zatrze się granica pomiędzy przestrzenią prywatną a przestrzenią pracy?

Już 9 grudnia w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN odbędzie się III Forum Dobrego Designu. Jednym z punktów tegorocznego wydarzenia będzie panel dyskusyjny „W biurze jak w domu, w domu jak w biurze”. Jego tematyka będzie poświęcona przestrzeni pracy i przestrzeni prywatnej oraz zacieraniu się granic między tymi strefami.

Moderatorem panelu będzie Piotr Wełniak – architekt, projektant i rzeźbiarz, współtwórca SynergyCreative Team, a także scanning3d.pl. Zajmuje się projektowaniem architektury, wnętrz prywatnych i publicznych oraz wzornictwem przemysłowym w pełni wykorzystując swoje rzeźbiarskie myślenie o przestrzeni. W 1996 roku uzyskał dyplom na wydziale Architektury Wnętrz i Designu Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu w pracowni prof. dr Włodzimierza Wojciechowskiego, a rok później, również w poznańskiej ASP, ukończył wydział Malarstwa, Grafiki i Rzeźby, kierunek rzeźba. Laureat licznych konkursów architektonicznych i designerskich.

W roli ekspertów w panelu wezmą udział:
Bogusław Barnaś – architekt, projektant, nauczyciel akademicki, twórca pracowni BXB Studio. Ukończył studia na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej oraz Fachhochschule Muenster w Niemczech. Pracownik naukowy na Wydziale Architektury i Sztuk Pięknych Akademii Krakowskiej im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. W 2009 r. założył interdyscyplinarną pracownię projektową BXBstudio, skupiając wieloletnie doświadczenie zawodowe zdobyte w Polsce, Anglii oraz Szkocji, pracując m.in. w Londynie u Normana Fostera – jednego z najwybitniejszych współczesnych architektów na świecie, pracowni Make Architects czy krakowskiej pracowni Ingarden & Ewy Architekci.

Mikołaj Wierszyłłowski – skończył Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu – Wydział Architektury Wnętrz i Wzornictwa. Pracował jako asystent w pracowni designu poznańskiej ASP. W 2001 r. wspólnie z Robertem Nowakowskim założył studio projektowe Pracownia Wierszyłłowski i Projektanci. Prace powstające w pracowni były prezentowane na wielu wystawach polskiego wzornictwa. Klientami pracowni są znane polskie marki i korporacje. m.in.: Nowy Styl, Instal-Projekt, Vox Meble, Noti.

Katarzyna Zalass – Studio Kreatywnej Współpracy; współwłaścicielka jednego z pierwszych coworkingów w Polsce, w Krakowie.

Jan Sukiennik – architekt, właściciel pracowni projektowej 307kilo. Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. 307kilo jest pracownią działającą w wielu skalach – od przedmiotu, wystaw i wnętrz, po architekturę. Projekty powstają w oparciu o wyraziste pomysły, wnikliwą analizę oraz szeroko pojęty kontekst. Pracownia przygotowała m.in. projekt służewskiego domu kultury (wraz z WWAA), który otrzymał nagrodę architektoniczną tygodnika „Polityka” za najlepszy budynek 2013 roku. Na zlecenie Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie biuro zaprojektowała obiekt - „projekcyjną maszynę agitacyjną”, która funkcjonowała na Open'er festival 2013. Jest też autorem projektu niezwykle nowoczesnej siedziby firmy farmaceutycznej Bausch and Lomb.

Aleksanda Krawsz - Marketing & PR Manager, Kinnarps Polska.

Paulina Jaskólska - Leasing Negotiator, Skanska Commercial Development Europe, Skanska.

 


SŁOWA KLUCZOWE


Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!