REKLAMA
Naklejki nie wymagają specjalnej konserwacji. Ich powierzchnia pokryta jest laminatem, który sprawia, że są trwałe i z powodzeniem można czyścić je wilgotną ściereczką. Fot. Pixers

Naklejki nie wymagają specjalnej konserwacji. Ich powierzchnia pokryta jest laminatem, który sprawia, że są trwałe i z powodzeniem można czyścić je wilgotną ściereczką. Fot. Pixers

Ciekawy sposób na metamorfozę mebli

  • Autor: Wojciech Napora
  • 11 lip 2018 19:30
REKLAMA

Renowacja mebli może ograniczać się do odświeżenia koloru lub, idąc o krok dalej, może polegać na pomalowaniu wzorów na całej powierzchni lub wybranych elementach. Jednak jest to dość skomplikowana czynność. Co prawda na rynku dostępne są różnego rodzaju szablony, ale kto z nich korzystał, ten wie, że to wcale nie jest takie proste. Ryzyko nałożenia za dużej ilości farby, która rozleje się pod szablonem, jest bardzo duże, podobnie jak możliwość zdarcia świeżej lub starej warstwy farby podczas usuwania wzornika. Istnieje sposób, który przypadnie do gustu tym, którzy pragną własnoręcznie stworzyć coś wyjątkowego, dając możliwość szybkiej renowacji i personalizacji mebli w jednym.

Dlaczego naklejki?

Naklejki na meble to świetna alternatywa dla osób, które chcą samodzielnie odnowić lub po prostu odmienić meble, ale przeraża je wizja malowania. Ich zalety to przede wszystkim łatwość aplikacji, która nie wymaga specjalnych umiejętności i narzędzi. Użycie farb i lakierów wymaga uprzedniego przygotowania powierzchni. Trzeba zaopatrzyć się w papier ścierny i przygotować na inwazję pyłu i kurzu, a następnie nałożyć specjalny impregnat. W przypadku naklejek wystarczy przetrzeć mebel ściereczką, żeby zebrać kurz i inne zabrudzenia i odtłuścić jego powierzchnię (najlepiej użyć do tego wody z odrobiną płynu do naczyń).

Po drugie - malowanie często wymaga nałożenia kilku warstw, a jeśli wystarczy jedna, trzeba poczekać, aż wyschnie, żeby malować kolejne elementy, przez co efekty naszej pracy widać dopiero po paru godzinach.

Po trzecie, naklejki nie wymagają specjalnej konserwacji. Ich powierzchnia pokryta jest laminatem, który sprawia, że są trwałe i z powodzeniem można czyścić je wilgotną ściereczką, bez obawy utraty koloru, ścierania wzoru czy odklejenia.

Kolejną zaletą naklejek na meble jest fakt, że ich użycie nie grozi nam zabrudzeniami, nawet od kleju. Warstwa, która służy do nalepiania, pokryta jest bezzapachowym, nietoksycznym klejem, który w przeciwieństwie do wielu farb czy lakierów nie wydziela intensywnego, nieprzyjemnego zapachu.

A co najważniejsze, wybierając naklejki mamy większą kontrolę nad efektem finalnym. Nie mu-simy obawiać się, że coś pójdzie nie tak, nie tylko dlatego, że korzystamy z gotowego wzoru. Naklejki na meble można przeklejać kilkukrotnie, dopasowując je do oklejanej powierzchni tak, jak tego chcemy. Czynność możemy powtórzyć, jeśli znów zapragniemy coś zmienić.

Ponowne użycie naklejek

Poza tym, że naklejki na meble są wygodne i praktyczne dają niemal nieskończone możliwości wykorzystania wybranych przez nas wzorów. Naklejka na stole, szafie czy biurku nie budzi takich emocji, jak na początku? Możemy ją odkleić, pociąć na dowolne kształty i rozmiary i zakleić fronty szafek czy szuflad. To nie koniec twórczego recyklingu! Z naklejek czy ścinków, możemy zrobić inne dekoracje. Ramka na zdjęcia z wzorem identycznym, jak na komodzie, pudełko na drobiazgi dopasowane do szuflad biurka - ta wyliczanka nie ma końca. A co najważniejsze - nic się nie zmarnuje, nie tylko materiały, ale też nasza fantazja.

Rozsądne rozwiązanie dla wszystkich

Naklejki na meble to zabawa i satysfakcja dla całej rodziny. Lista korzyści jest bardzo długa, a słowem, które pojawia się na jej szczęście jest “oszczędność”:
• oszczędzamy czas, który poświęcilibyśmy na szlifowanie i malowanie mebli;
• oszczędzamy pieniądze, które wydalibyśmy na nowe meble;
• oszczędzamy planetę, bo nie wyrzucamy starych mebli.

Czytaj także: Szkło ornamentowe w łazience. 
SŁOWA KLUCZOWE


Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!