REKLAMA
Dzięki Logamax plus GB162 można w bardzo prosty sposób zrealizować połączenia kaskadowe o łącznej mocy do 800 kW. Fot. Bosch

Dzięki Logamax plus GB162 można w bardzo prosty sposób zrealizować połączenia kaskadowe o łącznej mocy do 800 kW. Fot. Bosch

Najnowsza technika grzewcza w starych murach

  • Autor: Wojciech Napora
  • 11 cze 2018 12:42 (aktualizacja: 11 cze 2018 12:59)

Dla inwestorów modernizujących Lloyd Palace ważnym aspektem systemu grzewczego była jego efektywność energetyczna. Miał on być także jak najbardziej przyjazny środowisku. Celem było utrzymanie niskich emisji budynku zlokalizowanego w samym centrum miasta oraz niskich kosztów ogrzewania z myślą o nowych najemcach. Wybór padł na pięć urządzeń Buderus Logamax plus GB162, które pracują w kaskadzie, gwarantując ekologiczną i wyjątkowo ekonomiczną pracę.

Kotły Logamax plus GB162 zostały zaprojektowane specjalnie dla większych obiektów, takich jak Lloyd Palace. Spełniają wysokie wymagania jakościowe architektów, gwarantując oszczędność miejsca, wysoką ekonomiczność, prostą instalację i długą żywotność. Ciepło oraz ciepłą wodę użytkową w budynku o powierzchni 2000 m2 zapewnia pięć gazowych urządzeń kondensacyjnych połączonych w kaskadę o łącznej mocy cieplnej 400 kW.

Szybko i elastycznie

Dzięki Logamax plus GB162 można w bardzo prosty sposób zrealizować połączenia kaskadowe o łącznej mocy do 800 kW. Umożliwia to zasada Plug & Burn: należy ustawić urządzenia, połączyć je wzajemnie i kaskada jest gotowa do pracy. Ponadto grupy połączeń zostają wyposażone w osprzęt już w zakładzie produkcji - na miejscu wystarczy je tylko zamontować na systemowej ramie montażowej.

Najnowsza technika w starych murach

Modułowy palnik ceramiczny z zakresem modulacji od 19 do 100% jest kolejnym komponentem systemu, który gwarantuje oszczędność energii. Ciepło zawsze jest produkowane zgodnie z zapotrzebowaniem. Ponadto instalacja w Lloyd Palace radzi sobie bez skomplikowanej hydrauliki.
W każdym kotle dba o to system regulacji pompy FLOW plus, który nie wymaga minimalnego przepływu i podnosi wykorzystanie energii - w porównaniu do tradycyjnych pomp obiegowych koszt energii elektrycznej jest niższy o 40%.

Zapotrzebowanie całego centrum biznesowego na ciepłą wodę użytkową jest pokrywane przez dwa stojące podgrzewacze pojemnościowe c.w.u. Logalux SU1000 marki Buderus. Aby zapewnić czystość wody pitnej w budynku, na wszystkich powierzchniach zasobnika mających styczność z wodą zastosowano termoglazurę DUOCLEAN. Zapewnia ona dodatkową ochronę przed korozją, co zwiększa żywotność zasobników.

Czytaj także: Grzejniki zdobiące wnętrze.


SŁOWA KLUCZOWE


Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!