Pompa ciepła to jedyne urządzenie grzewcze, które oprócz ogrzewania i produkcji ciepłej wody użytkowej może zapewnić chłodzenie i to prawie za darmo. Fot. Nibe-Biawar

Pompa ciepła to jedyne urządzenie grzewcze, które oprócz ogrzewania i produkcji ciepłej wody użytkowej może zapewnić chłodzenie i to prawie za darmo. Fot. Nibe-Biawar

Pompa ciepła - tanie ogrzewanie i komfortowe chłodzenie

  • Autor: Wojciech Napora
  • 15 maj 2018 12:30

Pompę ciepła NIBE można skonfigurować z systemem wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Jest to możliwe przy zastosowaniu rekuperatora NIBE ERS sterowanego z pompy ciepła lub dodatkowego modułu wentylacyjnego do pompy ciepła NIBE FLM (do pomp gruntowych) lub F135 (do pomp powietrznych). Praca całego systemu, w tym rekuperatora lub modułu wentylacyjnego, sterowana jest przez użytkownika za pomocą wielofunkcyjnego, intuicyjnego menu w języku polskim, dostępnego z poziomu kolorowego wyświetlacza pompy ciepła lub wirtualnie (komputer, tablet, smartfon, system inteligentnego zarządzania budynkiem) za pomocą systemu NIBE UPLINK i darmowej aplikacji NIBE app.

Rekuperator NIBE ERS w połączeniu z pompą ciepła daje kompletny system zapewniający ogrzewanie, produkcję c.w.u., chłodzenie i wentylację z odzyskiem ciepła. Jest to najbardziej ekonomiczny i ekologiczny system, ze względu na wysoką sprawność ogrzewania, osiąganą przez pompę ciepła NIBE (np. SCOP pompy ciepła NIBE F1255 osiąga 5,5 wg EN14825), wysoką sprawność odzysku ciepła z wentylacji w rekuperatorze NIBE ERS (92%), wykorzystanie darmowego chłodu dolnego źródła do pasywnego chłodzenia budynku i zerową bezpośrednią emisję CO2 do atmosfery.

Najlepsza marka pomp ciepła

Wybierając doświadczonego producenta, możemy mieć pewność że urządzenia będą posiadały kompletną, łatwo dostępną dokumentację techniczno-projektową i wymagane prawem certyfikaty, że firma posiada profesjonalną sieć autoryzowanych instalatorów i doradców handlowych, szybko reagujący serwis fabryczny, stały dostęp do części serwisowych. Potwierdzeniem doświadczenia i wysokiej klasy urządzeń może być certyfikat Europejskiej Organizacji Pomp Ciepła EHPA Q lub wprowadzany aktualnie HP Keymark oraz obszerna baza obiektów referencyjnych. To wszystko znajdą Państwo w ofercie pomp ciepła NIBE. Co więcej producent oferuje atrakcyjne promocje, w ramach których można uzyskać upust nawet do 10.000zł.

Więcej informacji na www.szwedzkadotacja.pl


SŁOWA KLUCZOWE


Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!