REKLAMA
Dzięki odpowiednio dobranemu systemowi klimatyzacyjnemu jesteśmy w stanie znacznie zwiększyć komfort osób mieszkających na poddaszu. Fot. Depositphotos

Zdrowy klimat na poddaszu

  • Autor: Wojciech Napora
  • 16 maj 2018 19:00
REKLAMA

Wybór odpowiedniej jednostki wewnętrznej pozwoli na umieszczenie jej w dowolnym miejscu, np. na podłodze, pod sufitem lub na ścianie. Klimatyzatory typu split są dedykowane do otwartych poddaszy, w których nie ma wydzielonych pomieszczeń. W ten sposób przestrzeń zostanie równomiernie ochłodzona. Natomiast, jeżeli nasze poddasze jest przedzielone na kilka oddzielnych pomieszczeń, korzystniejszym rozwiązaniem będą multisplity. Jest to ten sam rodzaj urządzenia, z tym że do jednostki zewnętrznej może zostać podłączona większa liczba jednostek wewnętrznych, działających niezależnie od siebie. W ten sposób każdy z użytkowników dostosowuje odpowiednie dla siebie parametry klimatyzatora. Obie jednostki to nowoczesne rozwiązania, które dzięki swojej cichej pracy nie będą nam przeszkadzały w codziennym funkcjonowaniu. Jest to szczególnie ważne, jeśli zaadaptowaliśmy poddasze na pomieszczenia sypialne lub biurowe – tłumaczy Jarosław Hrehorowicz z firmy CentroClima zajmującej się montażem klimatyzacji i wentylacji.

Nie tylko funkcja chłodzenia

Odpowiedni wybór klimatyzatora na poddasze zapewni nam nie tylko przyjemne uczucie chłodu w upalne dni, ale również polepszy nasze samopoczucie. Obecnie na rynku jest dostępnych wiele nowoczesnych klimatyzatorów wyposażonych w specjalistyczne filtry. Wybór jest bardzo szeroki od filtrów HEPA usuwających prawie całkowicie kurz z powietrza, aż po filtry uwalniające witaminę C. Warte uwagi są również filtry dezodoryzujące z aktywnym węglem, które pochłaniają nieprzyjemne zapachy.

Dzięki odpowiednio dobranemu systemowi klimatyzacyjnemu jesteśmy w stanie znacznie zwiększyć komfort osób mieszkających na poddaszu. Pamiętajmy jednak, aby temperatura w schładzanych pomieszczeniach była maksymalnie o 7 st. C niższa od temperatury panującej na zewnątrz tak, aby klimatyzacja nie była przyczyną przeziębień.

Czytaj także: Syndrom Chorego Budynku. Jak sobie z nim radzić?


SŁOWA KLUCZOWE


Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!