REKLAMA
Przy odnawianiu starej boazerii najważniejsze jest, aby wybrać emalię o dobrych właściwościach kryjących. Fot. Bondex

Przy odnawianiu starej boazerii najważniejsze jest, aby wybrać emalię o dobrych właściwościach kryjących. Fot. Bondex

Nowe oblicze domku wypoczynkowego

  • Autor: Wojciech Napora
  • 18 sty 2018 12:45
REKLAMA

Wszyscy doskonale kojarzymy widok drewnianych domków w miejscowościach wypoczynkowych. Niewielkie, z kuchnią i łazienką na dole i sypialnią na piętrze. Ich wnętrza najczęściej są wykończone drewnianą boazerią w jasnobrązowym kolorze. Bondex wspólnie z autorką bloga Green Canoe prezentuje sposób na aranżację takiego domku w stylu marynistycznym.

Przy odnawianiu starej boazerii najważniejsze jest, aby wybrać emalię o dobrych właściwościach kryjących. Do tego zadania sprawdzi się Acrylic Enamel. Co więcej, ma niską zawartość lotnych związków organicznych, dlatego jest bezpieczny również dla dzieci.

Czytaj także: 15 sypialni z polskich domów. 

Aby wnętrze wyglądało nowocześnie, zrezygnujmy z boazerii o pomarańczowym zabarwieniu. Pomalujmy ją na ponadczasową, elegancką biel. Nie tylko rozświetli pomieszczenia, ale stworzy wrażenie czystej i estetycznej przestrzeni.

Jeśli stoimy przed zadaniem renowacji wcześniej malowanego drewna, musimy przeszlifować papierem ściernym stare powłoki i pozbyć się powstałego pyłu. Dopiero tak przygotowane podłoże malujemy emalią. Możemy użyć do tego pędzla, wałka lub maszyny natryskowej.

Uzupełnijmy aranżację dodatkami w ciemniejszych kolorach. Czerwony, granatowy, kobaltowy czy szary – wszystkie w podobnej tonacji – dodadzą wnętrzu wyrazistości. Aby zachować spójność, sięgajmy wyłącznie po motywy marynistyczne – paski, kotwice czy koła sterowe. Ważne, aby zachować umiar w ozdabianiu. W przeciwnym razie przebywanie w pomieszczeniu będzie męczące dla wzroku.

 


SŁOWA KLUCZOWE


Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!