REKLAMA
Według życzenia inwestorów kolory, materiały wykończeniowe i tkaniny zostały dobrane tak, by uzyskać wnętrze miłe i świeże, ale nie zimne. Fot. TWORZYWO studio

Według życzenia inwestorów kolory, materiały wykończeniowe i tkaniny zostały dobrane tak, by uzyskać wnętrze miłe i świeże, ale nie zimne. Fot. TWORZYWO studio

Nowoczesne, jasne wnętrze domu w Warszawie

  • Autor: Wojciech Napora
  • 27 maj 2018 12:00 (aktualizacja: 28 maj 2018 09:49)
REKLAMA

Nowoczesny układ domu od razu podpowiedział architektom z TWORZYWO studio w jakim estetycznym kierunku iść. Duże i wysokie przestrzenie, wylewany betonowy strop i szerokie przejścia to największe, lecz nie jedyne atuty budynku.

Kuchnia jest małym zaskoczeniem, ponieważ nie widać jej na pierwszy rzut oka. Jest płynnie połączona z jadalnią zarówno powierzchniowo, jak i za pomocą mebli do zabudowy. Doskonałym łącznikiem tych części domu jest kącik do parzenia kawy z ekspresem i miejscem na wszelkie przybory zaawansowanego kawosza.

Według życzenia inwestorów kolory, materiały wykończeniowe i tkaniny zostały dobrane tak, by uzyskać wnętrze miłe i świeże, ale nie zimne. Pod uwagę wzięto ruch słońca, które przez cały dzień wpada do wnętrza za pomocą dużych przeszkleń, i jego wpływ na kolorystykę we wnętrzu.
Kuchnia kolorystycznie podzielona, z wyspą na środku, z założenia miała być jej sercem. Przy wejściu do domu nie widać mebli kuchennych czy zlewozmywaka. Zostały zaprojektowane w takim miejscu, by dobrze służyły, lecz by nie dominowały nad wnętrzem. Ciekawostką są płytki ścienne i podłogowe, które fakturą i kolorami przypominają tkaninę. Wspaniale wpływają na „ocieplenie” wnętrza - nie za sprawą ciepłych barw, lecz za sprawą samej faktury.

Projekt: TWORZYWO studio
Inwestor: prywatny
Lokalizacja: Warszawa

Czytaj także: Połączenie klasyki z nowoczesnością.


SŁOWA KLUCZOWE


Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!