REKLAMA
Dzieje się tutaj dość dużo, natomiast nie ma przypadkowości. Fot. Pion Poziom Fotografia Wnętrz

Dzieje się tutaj dość dużo, natomiast nie ma przypadkowości. Fot. Pion Poziom Fotografia Wnętrz

Salon z kuchnią - klasyczny wygląd, nowoczesny styl

  • Autor: Wojciech Napora
  • 09 wrz 2018 12:00
REKLAMA

Połączenie salonu z kuchnią to bardzo często duże wyzwanie aranżacyjne. Jak połączyć te dwie strefy, ale jednocześnie zachować indywidualność każdej? Wie o tym najlepiej architekt Olga Fiedorowicz-Karpińska, która zaprojektowała na warszawskim Ursynowie taką przestrzeń o powierzchni 41 m².

Klasyczny wygląd, ale w nowoczesnym stylu

Kuchnia posiada klasyczny wygląd, ale w nowoczesnym wydaniu. Frezowane fronty, listwy sztukateryjne przechodzą płynnie z kuchni do strefy wejścia. Ciężkie wizualnie stylizowane drzwi do pokoi wykonała firma Doore. Od strony mieszkania są w bieli, od korytarza w szarości pasującej do obecnej tam kolorystyki. Ciekawym elementem mogą być czarno-złote wieszaki w korytarzu. Czarny stelaż pod szklane półki w salonie wykonywany został na zamówienie u metaloplastyka. Łączy się z siedziskiem w korytarzu oraz kultową lampą w salonie. Kafle nad blatem to mozaika firmy Raw Decor. Na blacie mamy włoski kamień syntetyzowany Lapitec.

Ściany zdobią prace polskiej malarki Sylwii Zdzichowskiej, idealnie uzupełniają się z kolorystyką wnętrza, ale też meblami i dodatkami. Lustro, które pojawia się na boku zabudowy kuchennej powiększa optycznie przestrzeń. Stolik, który znajduje się przy sofie jest na tyle delikatny na tle dużego kobaltowego dywanu, że wtapia się w niego idealnie i jest praktycznie niezauważalny. Jednocześnie spełnia on swoją funkcję.

Architekt Olga Fiederowicz-Karpińska postawiła przede wszystkim na funkcjonalność. Wybrała do projektu grzejnik marki Luxrad, który wykonany był na specjalne zamówienie. Jest to duża, wymagająca przestrzeń dlatego potrzebny był grzejnik o dużej mocy cieplnej a przy tym niewielkich gabarytach.

Wnętrze ma dość nietypowy kształt, co z pewnością było wyzwaniem projektowym. Mamy tu zaokrąglenia oraz skosy na planie. Ogromną zaletą mieszkanie jest dobre doświetlenie, duża ekspozycja słońca. Salon i kuchnię łączą kolory – od szarości po odcienie granatu, to sprawia, że wszystko jest ze sobą spójne, ale jednocześnie spełnia swoją funkcję.

Projekt: OF DESIGN Olga Fiedorowicz www.of-design.pl
Foto: Pion Poziom Fotografia Wnętrz

Zobacz także: Nowoczesne wnętrza domu parterowego. 


SŁOWA KLUCZOWE


Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!