REKLAMA
Warto pomyśleć o tym, by urządzając wnętrza naszego domu dostosowywać m.in. sprzęty do naszego wieku i preferencji.Fot. Sanplast

Warto pomyśleć o tym, by urządzając wnętrza naszego domu dostosowywać m.in. sprzęty do naszego wieku i preferencji.Fot. Sanplast

Urządzamy łazienkę dla starszej osoby

  • Autor: Radosław Zieniewicz
  • 16 gru 2017 14:19
REKLAMA

Dopóki jesteśmy młodzi zależy nam, by nasze łazienki były przede wszystkim nowoczesne, innowacyjne i oryginalne. Im więcej nowych, ułatwiających życie technologii tym lepiej.

Natomiast w życiu każdego człowieka przychodzi moment, gdy z pełnego siły i wigoru człowieka staje się osobą, dla której pewne czynności natury codziennej stanowią duży problem i wyzwanie.
Nie możemy o tym zapominać.

Dlatego warto pomyśleć o tym, by urządzając wnętrza naszego domu dostosowywać m.in. sprzęty do naszego wieku i preferencji.

Przy aranżowaniu łazienki dla osoby starszej najważniejsze jest bezpieczeństwo i praktyczność. Korzystanie z niej przez seniorów musi być łatwe i bezkolizyjne, gdyż jak wiadomo – łazienka jest takim pomieszczeniem, w którym nie trudno o wypadek.

Czytaj także: Ekologia w nowoczesnej kuchni

Dlatego wszystko musi być odpowiednio dostosowane do preferencji osób starszych, tak by mogli korzystać z łazienki w pełni samodzielnie i bez zamartwiania się o swoje bezpieczeństwo.

Kto z nas nie lubi długich, gorących kąpieli w wannie po długim i ciężkim dniu?!
Jednak w przypadku osób starszych i schorowanych może być przeszkodą niemożliwą do pokonania. Dlatego wannę dużo lepiej zastąpić praktyczną kabiną prysznicową z płaskim, bezprogowym brodzikiem. Niskie krawędzie umożliwią swobodne wejście pod prysznic, a także wjazd osobie poruszającej się na wózku inwalidzkim. Komfortowym rozwiązaniem jest zastosowanie specjalnego taboretu czy siedziska, który z pewnością ułatwi kąpiel – dodaje Robert Rachowski, menedżer produktu w Sanplast.

Umywalki w łazienkach dostosowanych dla osób starszych powinny spełniać rozmaite funkcje. Przede wszystkim muszą być solidne i dobrze zamontowane. Muszą również stanowić podporę, tak by bez problemu można było oprzeć o nie laskę, czy kule ortopedyczną.

Pamiętajmy, że każdemu z nas przyjdzie kiedyś stanąć przed wyborem „wanna, czy prysznic”. Dlatego lepiej wybrać mądrze i przyszłościowo, tak by osiągając odpowiedni wiek nie martwić się swoim bezpieczeństwem tylko korzystać z życia.


SŁOWA KLUCZOWE


Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!