REKLAMA
Balkon urządzony w naturalnym, ciepłym stylu z wykorzystaniem drewna, będzie stanowił doskonałą przestrzeń sprzyjającą wypoczynkowi. Fot. Komplex Market

Balkon urządzony w naturalnym, ciepłym stylu z wykorzystaniem drewna, będzie stanowił doskonałą przestrzeń sprzyjającą wypoczynkowi. Fot. Komplex Market

Drewno na balkonie. Jakie wybrać?

  • Autor: Wojciech Napora
  • 30 maj 2018 14:00
REKLAMA

Płytki ceramiczne układane na powierzchni balkonu to popularne rozwiązanie stosowane w budownictwie od wielu lat. Tymczasem, wraz z pojawieniem się trendu hygge i wynikającym z niego otaczaniem się tym, co naturalne i ciepłe, na popularności zyskały również balkony wykończone drewnem. O czym warto pamiętać, jeśli zdecydujemy się na aranżację tej przestrzeni w naturalnym stylu?

Drewno, w przeciwieństwie do płytek, nadaje balkonowi niepowtarzalnego, ciepłego charakteru oraz stanowi naturalne przedłużenie mieszkania. Ponadto jest znacznie przyjemniejsze w kontakcie z bosymi stopami. Co więcej, latem nie nagrzewa się pod wpływem słońca, a w konsekwencji – nie parzy. Dodatkowym argumentem przemawiającym za wykorzystaniem drewnianych desek na balkonie jest fakt, że nie są śliskie, a więc znacznie bezpieczniejsze od płytek ceramicznych – mówi Kinga Liebchen z firmy Komplex Market, importera i dystrybutora wysokiej jakości profili drewnianych.

Jakie materiały wykorzystać?

Na balkonie z powodzeniem mogą być wykorzystywane deski tarasowe.

Warto jednak pamiętać, aby przed ich zakupem upewnić się czy są odporne na działanie czynników atmosferycznych, wilgoci, pleśni i grzybów. Warunki te spełni tzw. drewno Thermory poddawane specjalnej modyfikacji termicznej, dzięki której jest odporne na działanie szkodliwych czynników bez konieczności impregnacji. Jeśli z kolei będziemy w stanie regularne pielęgnować deski, warto wziąć pod uwagę również inne materiały wykonane m.in. z trwałego modrzewia syberyjskiego, świerku czy gatunków egzotycznych. Przed zakupem należy także zmierzyć dokładną odległość od podłogi do framugi drzwi, aby deski umożliwiały ich swobodne otwieranie. Jeżeli różnica wyniesie powyżej 6,5 cm, wówczas możemy zdecydować się na położenie desek na legarach. Istotne jest również to, aby balkon miał choć niewielki, około 2-3% spadek, który umożliwi odpływanie wody. Jeśli jednak powierzchnia balkonu jest całkowicie prosta, należy zastosować specjalne podkładki poziomujące, dzięki którym uzyskamy efekt spadku – dodaje Kinga Liebchen z firmy Komplex Market.

Balkon urządzony w naturalnym, ciepłym stylu z wykorzystaniem drewna, będzie stanowił doskonałą przestrzeń sprzyjającą wypoczynkowi. Warto jednak pamiętać, że wybór materiałów uzależniony jest przede wszystkim od upodobań domowników.

Czytaj także: Ciesz się pięknem tarasu. 


SŁOWA KLUCZOWE


Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!