REKLAMA
Zadbana i estetycznie zaaranżowana przestrzeń wokół domu to najlepsza wizytówka posesji. Fot. Tikkurila

Zadbana i estetycznie zaaranżowana przestrzeń wokół domu to najlepsza wizytówka posesji. Fot. Tikkurila

Renowacja kostki brukowej

  • Autor: Wojciech Napora
  • 24 maj 2018 19:30
REKLAMA

Zadbana i estetycznie zaaranżowana przestrzeń wokół domu to najlepsza wizytówka posesji. By całość robiła dobre wrażenie, każdy element przydomowego krajobrazu musi być szczegółowo dopracowany. Ważną reprezentacyjną rolę na pewno odgrywają efektowne podjazdy czy ścieżki, które będą prowadzić gości do środka. Ale co zrobić, gdy kostka brukowa przed domem lata świetności ma już za sobą? Wcale nie trzeba jej wymieniać - wystarczy po prostu odnowić ją bejcą, a znów nabierze pięknego koloru.

Do renowacji warto zastosować Tikkurila Patio, która szybko wyrówna i pogłębi kolor kostki, stylowo podkreślając naturalną strukturę betonu. Spośród 11 atrakcyjnych odcieni produktu można z powodzeniem wybrać ten, który najlepiej wpasuje się w całą aranżację i stworzy elegancki klimat pełen harmonii i wdzięku. Co ważne, bejca wnika głęboko w strukturę betonu, dzięki czemu powierzchnia nie staje się śliska i jest w pełni bezpieczna dla użytkowników.

Jak przystąpić do prac? W pierwszej kolejności należy oczyścić powierzchnię z brudu, kurzu i mchu za pomocą myjki ciśnieniowej czy odpowiednich środków do czyszczenia. Warto też wykonać próbę malowania, by wybrać najlepszą metodę aplikacji i dopasować liczbę warstw dla uzyskania pożądanego efektu. Przed rozpoczęciem malowania trzeba natomiast dobrze wymieszać bejcę, a czynność tę trzeba też powtarzać w trakcie prac. Bejcę nakłada się równomiernie i bez przerw, unikając przy tym grubych warstw. Jeśli korzystamy z metody natryskowej, do miejsc trudnodostępnych należy dotrzeć za pomocą wałka lub pędzla. Gotowy efekt uzyskamy już po 6 godzinach od malowania.

Czytaj także: Kostka brukowa dużego formatu. 

 

 

 


SŁOWA KLUCZOWE